вторник, 21 април 2009 г.

US-милиардер прогнозира: Доларът ще поевтинява

US-милиардер прогнозира: Доларът ще поевтинява
Дата : 30 Октомври 2003 г. 9:23 ч.


   
   

  Поевтиняването на долара е неизбежно, като се има предвид огромния търговски дефицит на САЩ.

Това прогнозира милиардерът Уорън Бъфет, цитиран от Агенция "Блумбърг". Бъфет е вторият по богатство човек в света и шеф на борда на компания "Бъркшир Хатауей".

През първите 8 месеца на т. г. търговският дефицит на САЩ достигна рекордните $324,4 млрд. спрямо $265,3 млрд. за същия период на 2002 г.

Търсенето на американски стоки намалява, тъй като потребителите купуват евтини китайски.

Според Бъфет трябва да се въведат нови данъчни мерки, които да подкрепят износа и да оскъпят вноса.

Междувременно цената на платината достигна най-високите си нива от 23 г. насам.

За $750-755 се търгуваше на борсата в Лондон тройунция от благородния метал, който се използва в бижутерството и автомобилостроенето.

Поскъпването е заради силната йена и силния южноафрикански ранд, тъй като ЮАР е най-големият производител на платина в света, коментираха анализаторите.

Двете валути достигнаха рекордно високи нива спрямо долара вчера.

Няма коментари:

Публикуване на коментар